Aktualnie kondycja UE

Posted by admin

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie wiele zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to powinniśmy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednak ma duże kłopoty? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Comments are closed.